rezervace na tel + 420 606 729 365

Zimní dovolená
v Orlických horách

Orlické Záhoří a tedy i naše roubenka jsou vzdáleny od hladiny moře přibližně 700 výškových metrů a s vysokými teplotami se tu v zimě rozhodně nesetkáte. Mnohem pravděpodobněji vás čeká ladovská zima, stavění sněhuláka, sáňkování a další zimní radovánky.

Kam vyrazit lyžovat?

Rádi na lyžích jezdíte? Chcete si užít zimní dovolenou s dětmi a zároveň nezruinovat rodinný rozpočet? V okolí je hned několik menších vleků (Jadrná, Bedřichovka, Černá Voda), které jsou jako stvořené pro začátečníky a středně pokročilé a zároveň cenově velmi příznivé.

Pro náročnější lyžaře doporučujeme přibližně 10km vzdálené skiareály Deštné v Orlických horách nebo Zieleniec (moderní areál alpského typu na polské straně hor), případně 15 km vzdálené Říčky v Orlických horách nebo Rokytnici v Orlických horách.

roubenka-v-zime

TIPY PRO BĚŽKAŘE

Rádi na lyžích běháte? Táhlé hřebeny Orlických hor bez výraznějších zlomů jsou přímo stvořené pro běžkaře. Téměř před chalupou prochází upravovaná běžkařská stopa, mimo to určitě vyzkoušejte například Jiráskovu horskou cestu nebo mnoho dalších strojově upravovaných stop. V roce 2017 byl navíc otevřen unikátní téměř čtyřkilometrový osvětlený upravovaný okruh mezi Orlickým Záhořím a Bedřichovkou.

A jaké jsou tipy na výlety v okolí roubenky Záhoří, když je léto? Podívejte se zde.