rezervace na tel + 420 606 729 365

Letní dovolená
v Orlických horách

Orlické Záhoří se nachází v CHKO Orlické hory a je-li váš cíl strávit s dětmi aktivní letní dovolenou v přírodě na zdravém vzduchu, jsou Orlické hory ideální volbou. Široké okolí je protkané značenými turistickými cestami a láká k pěším túrám i cyklovýletům.

Na chalupě na vás čeká seznam tipů na výlety v okolí, který jsme pro vás připravili do přehledné „knížky“.

Orlické hory a tipy na výlety po okolí

Přímo v Orlickém Záhoří najdete přírodní rezervaci Trčkov a jen o pár kilometrů dál další rezervaci Bukačka. Pokud k nám zavítáte ve správný čas, „houbových lesů“ je v okolí bezpočet. Přímo kolem roubenky prochází modrá turistická trasa, po které se dostanete na hřeben Orlických hor a na jednu z nejdelších turistických tras – Jiráskova cesta.

V okolí Orlického Záhoří je mnoho kouzelných míst, která stojí za návštěvu. Určitě byste neměli vynechat Zemskou bránu, kamenný kostel s prosklenou střechou v Neratově, vrchol Orlických hor Velká Deštná a mnoho dalších.

roubenka-v-lete

TVRZE A BUNKRY V OKOLÍ

Zajímavým cílem jsou i bunkry, které v minulosti patřily k opevnění hranic. Mimo menší, volně přístupné objekty rozeseté po okolí, jsou zde také zrekonstruované tvrze Hanička a Dobrošov s labyrintem podzemních chodeb.

Nedaleko je také několik lanových center, vyhlídek a rozhleden, minigolf, přírodní koupaliště, aquapark, zážitkový rybolov s možností opéct vlastní úlovek a mnoho dalšího. Mimo pěších výletů si hory prohlédnete buď postaru ze hřbetu koně, případně z pohodlí taženého kočáru a nebo ponovu na horských koloběžkách, motokárách nebo čtyřkolce.

A jaké jsou tipy na výlety v okolí roubenky Záhoří, když je zima? Podívejte se zde.